Pantonen vuoden väri 2022 on Very Peri

Pantonen vuoden väri 2022 on Very Peri

Pantone Color Institute on taas perinteisesti valinnut värin, joka kuvastaa tulevan vuoden tunnelmaa ja asennetta. Vuoden 2022 Very Peri on yhdistelmä taivaansinistä ja laventelia, sitä voidaan kutsua myös nimillä Periwinkle tai Lavender Blue.

Vuoden väri näkyy aina myös meikki- ja hiusmuodissa ja kampaajat sekä meikkaajat ympäri maailmaa ovat jo innostuneet toteuttamaan visioitaan Veri Perryn pohjalta.

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Krediitit

1.
Hair: Javier Gomar Hairstylist @javiergomar4
Hair Assistant: Néstor Riera @nestorrierad
Photography: David Arnal @davidarnalteam
MUA: Mimi Novella @morphine_muah
Styling: Gala Egea @galaegea
Marcos Peret @supermanzana_
Manuel Arteaga @gru_grumpy_bb

2.
Hair: Imanol Oliver @imanol___oliver
Hair Instagram: Oliver Estilismo @oliverestilismo
Hair Assistant: Genesis Bastidas @genesisbastidasperez_
Estefanía Pérez @fannyladel97
Mari Conesa @mariconesa87
Photography: David Arnal @davidarnalteam
MUA: José Méndez @makeupbyjose_mdz
Styling: Imanol Oliver @imanol___oliver | Mari Conesa @mariconesa87

3.
Hair: Javier Gomar @javiergomar4
Hair Assistant: Nestor Riera @nestorrierad
Laia Alborch @laia.alborch
Photography: David Arnal @davidarnalteam
MUA: Anna González @iamlaflaca
Styling: Fabiola Ricci @fabiolariccifls
Designers: Fabiola Ricci @fabiolariccifls
Paula Catalá @paulakatana

4.
Hair: María Gómez @merygomezz8
Hair Instagram: @peluqueria_encarna_moreno_
Photography: Kike Miranda @kike_miranda_beautyshots
MUA: María Gómez @merygomezz8
Styling: María Gómez @merygomezz8
Products: L’Oreal @lorealpro_educacion_es

5.
Hair: Cristina Mihutiu @cristinamihutiuhairartist
Photography: Iurie Damaschin @iuriedamaschin
MUA: Inesa Damaschin @inesa_damaschin
Styling: Cristina Mihutiu @cristinamihutiuhairartist
Model: Raluca Buta @ralubuta
Products: Revlon Professional @revlonprofessional

6.
Hair: Anna Barroca @annabarroca
Photography: David Arnal @davidarnalteam
MUA: Anna González @iamlaflaca
Styling: Anna Barroca @annabarroca
Models: Belén @beelen_v13
Irina Bon @irinabon21

7.
Hair: Gonzalo Zarauza @ Centro Beta
Hair Instagram: @ gonzalo_zarauza
Hair Assistant: Laura Irure
Photographer: David Arnal Photographer Instagram: @davidarnalteam
Retouch: Javier Villalabeitia Retouch Instagram: @javiervillalabeitia
MUA: Wildvandijk MUA Instagram: @wildvandijk
Stylist: Visori Fashionart Stylist Instagram: @visorifashionartstudio
Products: Montibello Products Instagram: @montibello_peluqueria

8.
Hair: Esther de la Fuente @delafuentegarciaesther
Hair Instagram: @peluqueriaolgagarcia
Photography: David Arnal @davidarnalteam
MUA: Jose Luis Blasco @josele.makeup
Styling: Visori @visorifashionartstudio

9.
Hair: Rafael Bueno Peluqueros @rafaelbuenopeluqueros
Hair Assistant: Moises Utrera @moysesutrera
Photography: Alberto Zaldivar @albertozaldivar
Retouche: Alberto Zaldivar @albertozaldivar
MUA: Lulú Pérez @_luluperez_
Styling: Julián @jeatelier
Products: Revlon Professional @revlonprofessional_es
Elegance Hair Extensions @elegancehairextensions

10.

Hair: Lidia Rial @lyestilo
Photography: Irene Suárez @_irenesuarez_
Retouche: Irene Suárez @_irenesuarez_
MUA: Aduho Avilés @aduho_aviles
Styling: Lyestilo @lyestilo
Designers: Lyestilo @lyestilo
Shooting Life @shootinglife.es
Products: Redken @redken
Revlon Professional @revlonprofessional_es